Polskie marki odzieżowe

Kupując ciuchy nawet nie zastanawiamy się nad tym skąd pochodzą. Czy zostały wyprodukowane w Polsce, czy nie schodzi na drugi plan. Jednak okazuje się, że wiele obco brzmiących marek ma polskie korzenie.

Na rynku istnieje wiele marek odzieżowych od wielkich sieci do małych projektantów, ale czy zastanawiałaś się kiedyś, które z nich pochodzą z Polski? Bardzo często zdarza się, że obco brzmiące marki pochodzą właśnie znad Wisły. Americanos, Diverse, Tatuum, Reserved czy Wittchen to właśnie doskonałe przykłady takich firm. Kupując odzież i produkty tych marek nie zdajemy sobie nawet sprawy, że są to narodowe wyroby. Wszystko to ma związek oczywiście z historią. Na początku lat 90 rodzime produkty kojarzone były raczej z tandetą niż z dobrą jakością. Dlatego trzeba było wybierać nazwy zagraniczne, które były znacznie lepiej odbierane przez ludzi – budziły zaufanie i pożądanie. Kiedy ludzie sądzili, że produkt pochodził zza granicy automatycznie był uznawany za lepszy. Firmy obuwnicze również tak postępowały. W ich przypadku pożądane było skojarzenie np. z Włochami. Tak było m.in. w przypadku firmy Gino Rossi.

Tak jak na początku lat 90 tak i teraz firmy odzieżowe wolą, aby kojarzono je z wielkimi centrami mody – z Londynem, Paryżem, Mediolanem czy Nowym Yorkiem. Obecnie liderem na polskim rynku jest gdańska firma LPP. Właściciel takich marek jak Reserved, Cropp, House, Promostars i Mohito. Ta największa polska firma odzieżowa od 15 lat produkuje i dystrybuuje odzież do ponad 12 krajów Europy Wschodniej i Środkowej. Właściciel firmy sam przyznał, że Polska nie jest kojarzona ze światową modą, dlatego muszą budować skojarzenie z USA, Anglią czy też z Francją.

Kiedyś klienci wielu firm nie kryli rozczarowania, gdy nagle okazywało się, że produkty, które ciągle nabywali tak naprawdę nie pochodziły zza granicy, ale były tworzone gdzieś w Polsce. Ujmowało to im wartości. Ale od jakiegoś czasu Ci, którzy odkrywają „tajemnicę” polskich produktów są bardzo zdumieni, ale zarazem nie mają do nikogo pretensji. Często są nawet zadowoleni z tego faktu.

Tak naprawdę nie ma się, co dziwić producentom. W końcu Warszawa czy nawet Polska nie kojarzy się nikomu z modą. Chcąc przyciągnąć klientów – nie tylko tych w Polsce, ale również za granicą, muszą nadawać obco brzmiące nazwy. Być może kiedyś nie będą musiały tego robić a na ulicach Londynu czy Paryża najnowsze trendy będą wyznaczać polskie produkty :)

Poniżej prezentujemy polskich projektantów i producentów odzieży

ReservedHousePromostars
MohitoTrollTop Secret
DrywashLookatJohn Bradley
SzameGreenpointTiffi
VissaviTatuumMonnari
AmericanosSimpleSolar
HexelineCarryAGGI
ModestaNifeViolana
EldarEveryNatureRavel
BialconEsotiq & HendersonAtlantic
L'uniArcadoGino Rossi
CCCRyłkoWittchen

Dzisiaj przeczytasz również:

Botox. Czym jest, gdzie jest używany, jak działa?
Kategoria: Dodaj komentarz

Komentarze (6)

102
Gość: sasza
20 października 2012
Naruszenie regulaminu
jestem w szoku
102
Gość: kenny
10 miesięcy temu
Naruszenie regulaminu
In the first place, you shouldn’t buy one Not only are the odds stacked HEAVILY christian dior handbags against you as far as getting anything decent goes, you can get much better watches for your money.dolce gabbana handbags There are watches out there ( older Invicta models come to mind ) that look a LOT like a Rolex Submariner, are actually made with Swiss parts,fendi handbags have a warranty, and cost $300 – $500. Another example?givenchy handbags Looking for something like a Rolex Presidential? Look at the Ernest Borel Nobel Series or a Sandoz. gucci handbags They’ve got “the look” and are actually very well-made watches with wonderful Swiss movements.
102
Gość: aaa
10 miesięcy temu
Naruszenie regulaminu
a Wojas, vistula i Wółczanka?
102
Gość: Ania
3 miesiące temu
Naruszenie regulaminu
Polecam ubrania, przede wszystkich super sukienki <3 polskiej marki LA PERLA Collezione .
Wspierajmy polską gospodarkę!
102
Gość: Pedro
2 miesiące temu
Naruszenie regulaminu
Please pardon my cnissorg the line on language that I've maintained since the start of Limerwrecks. But writing about blaxploitation cries out for the funky and foul patois so common to the films.

Dodaj komentarz

Captcha

Zaloguj się lub załóż nowe konto by nie musieć przepisywać kodu z obrazka.